Značka: Revance
Kolekcia: Balance
Materiál: plast/kov
Hmotnosť, kg: 0,49
Záruka: 24
Cena: 420,00 €
bez DPH: 350,00 €
Skladom
Výrobca: Revance
Objednávkový kód: QQDSUDL60
-
+

Germicídna UV lampa

slúži na jednoduchú a rýchlu likvidáciu vírusov, baktérií, mikroorganizmov, roztočov ainej hávede z priestorov a ovzdušia. Optimálne jej využitie tam, kde nemôžete použiť metódy povrchovej dezinfekcie (napr. prostriedkami na báze liehu), ktoré sú vhodné iba na vyčistenie povrchov predmetov, alebo rúk.

Lampa UDL-60 sa pýši svojou ľahkosťou, výnimočným patentovaným dizajnom a jednoduchosťou použitia. Sklápacie rúčky Vám umožnia jednoducho a bezpečne prenášať lampu v interiéri budov, malé rozmery sú predpokladom na to, aby ste v každej miestnosti našli miesto, z ktorého efektívne a nadlho vydenzifikujete celý priestor.

Dezinfekčná sila lampy spočíva vo využití iltrafialového žiarenia typu C (UV-C žiarenie), ktoré ničí všetky mikroorganizmy ako sú baktérie, vírusy, plesne, na ktoré obyčajné UV žiarenie nepostačuje. Dezinfikuje a sterilizuje priestor ako celok – vzduch aj okolité povrchy. Tam, kam nedosiahnu UV lúče, sa dostanú molekuly Ozónu (O3), ktorý je doplnkovým dezinfekčným nástrojom tejto lampy. Lampa sa ovláda tlačidlom, diaľkovým ovládačom, alebo z mobilu (Android aj iOS), po štarte začne odpočet času, počas ktorého sa človek dostane mimo zóny priameho ožiarenia. Z priestoru, ktorý dezinfikujete, najprv odstráňte domáce zvieratá a iné živé bytosti a počas dezinfikovanie UV svetlom ich uzavrite v inej miestnosti. Samotná dezinfekcia miestnosti s veľkosťou 62 m2 trvá 15-60 minút, v závislosti od stupňa nakazenosti ľudí, ktorí sa predtým v miestnosti zdržiavali, Ak vrcholí chrípková epidémia, alebo zúri koronavírus, zvoľte dlhšiu dobu, v inom období postačí aj 15 minút. Vysoký výkon lampy UDL-60 Vám dovolí v krátkej dobe vydenzifikovať celý byt, rozsiahlejšie firemné priestory, alebo aj veľkú časť školy. 

Použitie UV-C žiarenia na dezinfekciu je známe už vyše 100 rokov. Používa sa na dezinfikovanie nemocničných priestorov, operačných sál, ambulancií a laboratórií. Pri správnom použití efektívne zničí 99,99% mikroorganizmov. Jeho pomocou výrazne znížite riziko prenosu infekcie na osoby, kontamináciu výrobkov aj povrchov, ktoré majú byť čisté a sterilné.

Ultrafialové (UV) svetlo je forma svetla neviditeľná pre ľudské oko, ktorá sa nachádza v elektromagnetickom spektre medzi röntgenovými lúčmi a viditeľným svetlom. UV sa všeobecne delí do troch čiastkových pásiem: UVA (315 - 400 nm), UVB (280–315 nm) (obe tieto pásma sa používajú v lampách na opaľovanie, tzv. horských slnkách) a UVC (180–280 nm) (používa sa v profesionálnych dezinfekčných lampách). UV fotóny z ultrafialového (UV-C) svetla s krátkou vlnovou dĺžkou pri pohybe dezinfikovaným priestorom štiepia DNA vírusov a baktérií (pri vlnovej dĺžke 253,7 nm), rozbijajú molekulárne väzby v DNA mikroorganizme a vytvoria v nej diméry tymínu, čím ich zničia. Dôsledkom ožiarenia sa stane vírus neškodným - nemôže rásť, reprodukovať sa a nemôže spôsobovať infekcie.

Parametre germicídnej UV lampy UDL-60

Výkon: 60 W
Napätie: 110V-220V/50Hz
Funkcia doplnkovej dezinfekcie ozónom

Rozmery: 250x250x200 mm
Elektronický časovač
Diaľkový ovládač tlačidlový
Diaľkové ovládanie pomocou smartfónu (iOS a Android)

Účinnosť ožiarenia z jednej pozície: plocha 60m 2
Materiál: ABS
Životnosť výbojky: 30.000 hod ( t.j. až 3.600.000  m2 vydezinfikovanej plochy)

Náklady na jeden cyklus denzifikovania (60 m2 obytnej či prevádzkovej plochy): iba 0,006 eur (t.j. 0,6 eurocentu); čo je rekordne nízka hodnota, ktorá Vám splatí nadobúdacie náklady vo veľmi krátkej dobe a prispeje k zníženiu nákladov na dotykové metódy povrchovej dezinfekcie, ako je dezinfekcia rúk prípravkami na základe etanolu.

 

 

 

 

 

Dizajn
Značka Revance
Kolekcia Balance
Vlastnosti 2
Materiál plast/kov
Rozmery a hmotnosť
Hmotnosť, kg 0,49
Obchodné údaje
Záruka 24

Pridať hodnotenie

- +