Potrebujete príslušenstvo k počítaču pre seba, priateľov, kolegu, či zákazníka? Pri výbere je veľmi dôležité vedieť, či pôjde o stolový počítač a používanie príslušenstva na jednom mieste, alebo vyberáte príslušenstvo k notebooku.

Špecifikom doplnkov a príslušenstva k notebookom je potreba ich prenášania a využívania na miestach, kde je nedostatok zdrojov rôzneho typu – napájania, miesta, času...

Okrem toho na akú konkrétnu úlohu príslušenstvo potrebujete, si preto všímajte hlavne nasledovné vlastnosti:

Spotreba – čím nižšia, tým lepšie. Predĺži to dobu, pokiaľ bude Váš notebook pracovať od batérie. Overte, či má vyberané zariadenie možnosť napájania vlastnými batériami, alebo z externého zdroja.

Veľkosť – čím menšia, tým lepšie – ak, samozrejme nie sú malé rozmery nevýhodné pre pohodlné používanie. Menšia veľkosť – ľahšie prenášanie, možnosť odniesť viac potrebných vecí a potrebných doplnkov.

Veľká dĺžka kábla je výhodou  pri bežnom počítači, ktorý môže byť umiestnený aj na neprístupnom mieste, pod stolom. Pri notebooku je však výhodnejší krátky kábel, ktorý sa nezamotáva. Na prácu v dopravných prostriedkoch, čakárňach a cudzích kanceláriách zvyčajne ani nemáte dosť miesta. Výhodou môže byť aj bezdrôtové pripojenie (ak to zodpovedá bezpečnostným potrebám a signál nie je rušený).

Hmotnosť je logickou požiadavkou. Čím je zariadenie menšie a ľahšie, tým viac potrebných doplnkov a na väčšiu vzdialenosť dokážete uniesť. Opäť však musíte zvážiť, či nízka hmotnosť nepriaznivo neovplyvnila ostatné funkčné vlastnosti zariadenia (výdrž, ergonómiu).

Aj pri príslušenstve je iste dôležitý dizajn a vzhľad. Ako sa Vám pomôcka na každý deň s notebookom páči a ako uspokojuje Vaše estetické kritériá. Tu Vám radiť nebudeme. :)